Benzeri Olmayan Bir Sensör Sistemi

Tarım, Golf Sahaları ve Spor Stadyumları için Kablosuz Toprak Nem/Isı ve Tuzluluk Sensörü

Soil Scout, herhangi bir sayıda tamamen gömülü kablosuz sensörü bir alana yerleştirmenize izin veren ve size parmaklarınızın ucuna gerçek zamanlı tam bir yeraltı hava durumu haritası veren ilk toprak sensörü sistemidir. Tarım, golf ve spor çim bakımında profesyoneller için en gelişmiş ve uygun maliyetli toprak izleme çözümüdür. 

Soil Scout’u kullanarak, dünya çapında yüzlerce çiftlik ve diğer tarım uzmanları, veriye dayalı agronomilerinde daha da iyi hale geliyor. Sistem, optimize edilmiş büyüme için toprak koşullarının öğrenilmesini ve kontrol edilmesini ve ayrıca işletme maliyetlerinde ve girdilerde tasarruf edilmesini sağlar. Golf sahaları ve Spor sahaları çim kalitesini iyileştirmek, kalite farklılıklarını en aza indirmek ve bakım maliyetlerini, kimyasal kullanımını ve su tüketimini azaltmak için Soil Scout kullanın.

Temel Fark

Soil Scout yeraltı kablosuz toprak sensörlerini, bir tarlada “KUR ve UNUT” şeklinde iyi seçilmiş birkaç yere yerleştirebilirsiniz. Yerden yapışan ekipmanın aksine, tamamen gömülü sensörler sürülür ve üzerine ekilir, toprakla birlikte ıslanır ve kurur, donar ve çözülür. Yeraltında meydana gelen her şeye daldırılmış sensörler, büyümenin gerçekten gerçekleştiği yerden – kök bölge – doğru ve gerçek zamanlı toprak nemi, tuzluluk ve sıcaklık verilerini sağlayacaktır. Çevrimiçi Soil Scout İzleme Hizmeti, ister mobil ister masaüstü bilgisayarda olsun, mevcut ve geçmiş toprak verilerini sezgisel bir grafik arayüzde görüntülemenize olanak tanır.

Pil Ömrü 20 Yıl

Soil Scout Hydra sensörü, piyasadaki en olağanüstü pil ömrüne sahiptir – 20 yıla kadar. Bakım gerektirmeyen sensörler zeminde tamamen otonom olarak çalışır, bu nedenle bir kez kurulduktan sonra çözüm size benzersiz bir sürekli ölçüm tutarlılığı sağlar ve aynı zamanda yıllar boyunca üstün bir maliyet verimliliği sağlar.

Gerçek Zamanlı Toprak Verileri

Soil Scout sensörleri, toprağın nemini, sıcaklığını ve tuzluluğunu ölçer ve verileri düzenli aralıklarla bulut sunucumuza yüklenmek üzere Baz İstasyonuna iletir. Akıllı telefon, tablet veya dizüstü bilgisayar ile istediğiniz zaman, istediğiniz yerde web tabanlı İzleme Hizmetine giriş yapabilirsiniz.

Eşsiz Radyo Teknolojisi

Soil Scout, olağanüstü bir radyo teknolojisinin patentini aldı. Yeraltı antenini mevcut toprak koşullarına otonom olarak adapte ederek sensörleri tüm toprak tiplerinde verimli bir şekilde iletişim kurma yeteneği ile güçlendirir. Eşsiz anteni, benzersiz bir güçle yüksek enerjili bir radyo iletim patlaması yaratmanın eşit derecede benzersiz bir yöntemiyle birleştiren başka hiçbir çözüm, Soil Scout’un sunduğu iletişim güvenilirliği ve pil ömrü ile rekabet edemez.

Hızlı ve Kolay Kurulum

Soil Scout kablosuz sensörün kurulumu kolay ve hızlıdır. Sadece bir bardak kesici veya kürekle bir delik açın. Tamamen gömülü sensörler, çim bakımını veya tarım çalışmalarını, golfçüleri, sporcuları veya oyuncuları rahatsız etmez. Birkaç sensörle başlayabilir ve toprak izleme ihtiyaçlarınıza göre daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Hem küçük hem de büyük sahalar ve aradaki her şey için ölçeklenir. Soil Scout sensörü, piyasadaki en uzun pil ömrüne sahiptir. (20 yıla kadar pil ömrü vardır)
Sensörler, tüm yaşamları boyunca yerde otonom olarak çalışır ve pil değiştirme, yazılım güncellemeleri veya bakım gerektirmez.

01

02

03

Sensör Özellikleri

Kolay ve Hızlı Kurulum

Kablosuz sensörleri zemine kazın veya bir bardak kesiciyle bir delik açın. Soil Scout, bir tarlada serbestçe dağıtabileceğiniz tek toprak sensörü çözümüdür - Kur ve Unut!

Tamamen Gömülü Sensörler

Tamamen gömülü sensörler, çim bakımınızı veya çiftlik saha çalışmalarınızı rahatsız etmez ve tekerlek basıncından, golfçülerden, vahşi yaşamdan, oyunculardan ve halktan güvenlidir.

Sensörler Yeraltında 20 Yıl Çalışır

Bakım Gerektirmez Sensörler, herhangi bir bakım gerektirmeden yerin altında 20 yıla kadar çalışır. Bu en uygun maliyetli çözümdür!

Gerçek Zamanlı Toprak Verileri

Akıllı sensör yerleşimi, nem, sıcaklık ve tuzluluktaki alansal farklılıkların gerçek zamanlı verilerini sağlayarak, her alanın ayrı ayrı ve optimum şekilde işlenmesini sağlar - Soil Scout personeli, en iyi yerleri seçmenize yardımcı olacaktır.

Toprağı Herhangi Bir Derinlikte Ölçün

Soil Scout sensörleri, ölçüm ihtiyaçlarınıza bağlı olarak birden fazla derinliğe yerleştirilebilir. Patentli yer altı kablosuz teknolojisi, yerin 2 metre (6 fit) altında test edilmiştir.

Sensörlerin Hücresel Ağa İhtiyacı Yok

Soil Scout sensörlerini, hücresel sinyalin noktaya ulaşıp ulaşamayacağından bağımsız olarak toprağı izlemek istediğiniz yere yerleştirin. Sensörler, tüm verileri merkezi olarak 4G/3G/2G üzerinden buluta aktaran Soil Scout Baz İstasyonuna otomatik olarak bağlanır.

Genişletilmesi Kolay

Sisteme daha fazla sensör ekleyerek izlenen toprak alanını genişletmek kolaydır - karmaşık eşleştirme, yeni SIM kartlar veya veri aboneliklerine gerek yoktur.

Nem, Tuzluluk ve Sıcaklık için Tek Sensör

Soil Scout sensörü üç tür toprak verisini ölçer: nem, tuzluluk ve sıcaklık. Gelenekler ve tahminler yerine doğru ve bilinçli toprak yönetimi sağlayarak size toprak davranışına uzun vadeli bir bakış sağlar ve aynı zamanda gelecekteki ihtiyaçlarınız için uzun süreli kayıtlar oluşturur.

Web Panosu

Gösterge paneli, toprak nemi, tuzluluk ve sıcaklık verilerini birçok sezgisel yolla görselleştirir. Bir tarayıcı ile herhangi bir cihaz kullanarak, her zaman ve her yerde farklı alanlardaki mevcut durumu kolayca kontrol edebilir, eğilimleri takip edebilir, desenleri tanıyabilir ve toprak koşullarını karşılaştırabilirsiniz.

Kablosuz Sensör

Zeminin 2 m/6 ft altına kadar herhangi bir derinlikte toprağı ölçün. Pil ömrü, bakım gerektirmeden 20 yıla kadar yeraltı çalışmasına izin verir. Üç kritik toprak parametresi: Nem, Tuzluluk, Sıcaklık. Verileri düzenli aralıklarla buluta yükler (her 5 ila 55 dakikada). Sensörlerin hücresel ağa, SIM karta veya veri planına ihtiyacı yoktur.

İzleme Hizmeti

Sensörler, toprak verilerini otomatik olarak bulut tabanlı sunucuya yükler – bir akıllı telefon, tablet veya dizüstü bilgisayar kullanarak gerçek zamanlı Gösterge Tablosuna erişebilirsiniz. Mevcut durumu, geçmişi, eğilimleri görüntüleyin ve farklı alanları karşılaştırın. Analitik gerçekleştirin ve uyarılar ayarlayın.

Baz İstasyonu

Soil Scout kablosuz sensörlerinin kendileri hücresel bağlantıya ihtiyaç duymazlar. Mülkünüzde tam bir kablosuz kapsama alanı kurmak için en uygun konuma yerleştirebileceğiniz Baz İstasyonuna bağlanmak için patentli yeraltı radyo teknolojimizi kullanırlar. 500 metreden fazla tipik menzil. Baz İstasyonu, yukarı veri bağlantısı için herhangi bir hücresel ağa bağlanır.

Echo Repeater (Opsiyonel)

Daha yaygın sensörleri bağlamak için daha fazla kablosuz erişim gerekiyorsa, güneş enerjili Sinyal Tekrarlayıcı size 5-10 km’lik bir kablosuz menzil genişletme sağlar. Kablosuz kapsama alanını genişletmek için hafif, kablosuz Sinyal Tekrarlayıcıyı mülkünüzün herhangi bir yerine yerleştirebilirsiniz.

Faydaları

Doğru ve gerçek zamanlı yeraltı toprak verileriyle, artık kök bölgesi büyüme koşullarına yetersiz şekilde karşılık gelen yanlış hava tahminlerine, evapotranspiration modellerine (ET) (Toplam Buharlaşma) veya yer üstü gözlemlerine ve elle tutulan problara bağımlı değilsiniz.
Artık daha iyi, veriye dayalı kararlar verebilirsiniz! Temel faydalardan bazıları şunlardır:Sensörler, tüm yaşamları boyunca yerde otonom olarak çalışır ve pil değiştirme, yazılım güncellemeleri veya bakım gerektirmez.

Tarım Alanları

Soil Scout kablosuz toprak sensörleri, mahsul üretimini iyileştirerek ve tarlaları daha verimli kullanarak karlılığı artırmanıza olanak tanır. Sonunda yeraltında neler olduğunu görerek ve anlayarak, sulama gibi operasyonlardaki maliyetleri azaltabilir ve çiftçilik operasyonlarınızı ve girdilerinizi optimize edilmiş bir şekilde ayarlayabilirsiniz.
 

Golf Sahaları

Yeraltı toprağı izleme, golf sahası kalitesini iyileştirmenize, kalite farklılıklarını en aza indirmenize ve daha uzun süre optimum oyun koşullarını korumanıza yardımcı olur. Soil Scout kablosuz sensörleri ve doğru toprak verileri, optimize edilmiş sulama, azaltılmış su tüketimi ve girdilerin daha verimli kullanımı yoluyla bakım maliyetlerinizden tasarruf sağlar.
 

Spor Sahaları

Kablosuz toprak sensörleri ile çim kalitesini iyileştirebilir ve kullanıcılara sezon boyunca sahalarınızda tek tip oynanabilirlik sağlayabilirsiniz. Yeraltı toprağı verileri, çim büyümesini optimize etmenize ve yaralanmaları en aza indirmek için tarla sertliğini ayarlamanıza olanak tanır. Bu arada, su kullanımını azaltarak, gübrelerin sızmasını önleyerek ve girdileri daha verimli bir şekilde ayarlayarak bakım maliyetlerini azaltabilirsiniz.
Toprak Nemini Optimize Ederek Mahsul Verimini Nasıl Artıracağınızı Görün!
Meadow Club’ın Kablosuz Toprak Sensörlerinden Nasıl Yararlandığını Okuyun
Yeraltı verilerin Finansal Faydaları Hakkında Bilgi Edinin !