Spor Alanları İçin Kablosuz Toprak Nem Sensörü

Bir spor sahası profesyoneli olarak amacınız, oyuncuların ve sporcuların sahanızdayken en yüksek performanslarına ulaşmalarına ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktır! Bu da genellikle tek tip kalite ve oynanabilirlik ile güvenli ve dayanıklı bir sahayı korumak anlamına gelir. Ancak spor alanları artan bir kullanım baskısı altındadır. Bakım personelinin, çim stresi ve hasarından bağımsız olarak yıl boyunca en uygun koşulları sağlaması beklenir. Bakım maliyetlerini düşürürken ve su tüketimini optimize ederken, sezon boyunca çimi nasıl tepeden tırnağa korursunuz?

Spor Çimleri Bakım Zorlukları

Spor çim profesyonelleri için birincil zorluk, çimin farklı kısımları arasındaki toprak kalitesi farklılıklarına ilişkin bir fikir verecek olan kök bölgesi büyüme koşulları hakkında doğru bilgi eksikliğidir. 
Çim bakım personeli, toprak verilerini toplamak için genellikle el tipi ölçüm aletleri kullanır. Ancak, manuel olarak toplanan veriler uzun vadede tutarlı değildir. Bu tutarsızlığı telafi etmek için yeterli miktarda numune toplamanız gerekir, tüm bir alanı düzgün bir şekilde kapsamaktan bahsetmeye gerek yok, zaman alıcıdır.
Yetersiz toprak verileri nedeniyle, birçok çim yöneticisi, yer altı nem ve tuzluluk seviyeleri ve çim bakım faaliyetlerini desteklemek için gereken sıcaklık hakkında güncel bilgiye sahip değildir. Evapotranspiration (ET) (Toplam Buharlaşma) modelleri ise, yalnızca kök bölgesi nemi ile zayıf bir şekilde eşleşen ve tarlanın farklı kısımları arasındaki toprak kalitesindeki değişiklikleri tanımlamanız için yeterli taneciklik sağlamayan geniş bilgiler sağlar. Sonuç olarak, optimum çim koşulları sağlanamaz, su israfı olur ve tekrarlayan bakım faaliyetleri maliyetlerinizi artırır.

Çözüm – Toprak İzleme!

Yeraltı toprak izleme ile, tüm alan için tutarsız manuel numuneler veya tek bir ortalama nem değeri ile yetinmek zorunda değilsiniz. Bunun yerine, deneyime göre farklı olduğunu bildiğiniz konumlara alanınıza birden fazla yeraltı sensörü yerleştirebilirsiniz. Dağıtılmış sensörler, tarlanın farklı bölümlerinde toprak nemi, tuzluluk ve sıcaklığı izlemenize ve her alan için ayrı bir çim bakım planı uygulamanıza olanak tanır.

Tarlanızdaki toprak kalitesi farklılıklarını belirleyerek, sahaya özel doğru bakım faaliyetlerini uygulayabilir ve çim kalitesi farklılıklarını ortadan kaldırabilirsiniz.

Kablosuz Toprak Sensörlerinin Faydaları ‍

Çim kalitesini iyileştirebilir ve aynı zamanda sahadaki kalite farklılıklarını en aza indirebilirsiniz. Doğru ve zamanında toprak verileri, çim büyümesini optimize etmenize, yaralanmaları en aza indirmek için tarla sertliğini ayarlamanıza, gübrelerin sızmasını önlemenize ve daha az su katkı maddesi ve yüzey aktif madde kullanmanıza olanak tanır. Her zaman kesin toprak nem seviyesini bildiğiniz için su tüketimini güvenle azaltabilirsiniz. Bakım işi verimliliği artar, bu da bunun yerine reaktif bakımdan proaktif çim geliştirmeye geçmenizi sağlar!

Neden Soil Scout'u Seçmelisiniz?

Soil Scout sensörleri, herhangi bir spor ve futbol sahasında kurulumu en kolay ve en hızlı olanlardır – sadece bir bardak kesici ile bir delik açın! Az sayıda sensörle başlayabilir ve gerektiğinde ihtiyaç duyduğunuz bölgelere daha fazlasını ekleyebilirsiniz (yeni SIM kart veya veri aboneliği gerekmez).
Soil Scout sürekli olarak üç değerli veri noktasını (toprak nemi, tuzluluk ve sıcaklık) ölçer ve verileri gerçek zamanlı olarak bir akıllı telefon veya dizüstü bilgisayar kullanarak görsel bir Gösterge Tablosunda sunar.
Soil Scout sensörleri, herhangi bir bakım gerektirmeden yeraltında 20 yıla kadar çalışır. Sensörler tamamen gömülüdür ve engelsiz çim bakımı ve kullanımına izin verir.
Uygun maliyetli sistem, tüm bir alanı kapsamanıza, birden fazla noktadan veri toplamanıza ve toprak nemi, tuzluluk ve sıcaklıktaki tarla içi değişimleri doğru bir şekilde yakalamanıza olanak tanır.

Soil Scout’u seçmek için diğer harika nedenlere bakın!