Referans Müşterilerimiz

İşimiz

Her gün Soil Scout’u kullanan düzinelerce çiftlik, tarım uzmanı, golf kulübü, futbol ve spor salonu ve araştırma kuruluşu var – bunların arasında Wembley Stadyumu ve Philadelphia Phillies gibi dünyanın en ikonik spor mekanlarından bazıları var. 

İşte Soil Scout kullanan ve birlikte çalıştığımız şirket ve kuruluşların bir anlık görüntüsü.

Golf Sahaları

​Mississaugua Golf Kulübü, Kanada

“Dünyanın her yerinden uzaktan erişime sahibiz ve Soil Scout’un kablosuz toprak sensörlerinin sağladığı rahatlığa hızla bağımlı hale geldik. Kurulumu kolaydı ve Soil Scout ekibi çok hızlı bir şekilde kurulumu yapmamıza ve ihtiyacımız olduğunda bize yardımcı oldu. destek. Mevcut kullanımımızın ötesine geçmeyi dört gözle bekliyoruz!”

Jon Smith, Saha Müdürü, Mississaugua Golf Kulübü, Kanada

Meadow Club, Kaliforniya, ABD

” Soil Scout’tan toprak içi toprak sensörlerine sahip olmak, daha verimli olmamıza yardımcı oluyor ve kritik zamanlarda suya en çok ne zaman ve nerede ihtiyacımız olduğunu söylüyor”

Kevin Hauschel, Müfettiş, Golf Kulübü

Akureyru Golf Kulübü, İzlanda

Meadow Club, Kaliforniya, ABD

Mississaugua Golf Kulübü, Kanada

Singapur Adası Kır Kulübü

​Tali Golf, Finlandiya

Belfry, Birleşik Krallık

Spor Sahaları

Phillies Stadyumu, Philadelphia, ABD

“Saha zemini kil toprağımız için Soil Scout nem sensörlerinin kurulumunun bu yıl stad içi çimlerimizi yönetmede ve izlemede son derece yardımcı olduğunu söyleyeceğim . Bunlar, kullanışlılık açısından beklentilerimi aştı. Herhangi bir durumda nerede olduğunuzu bilmek güzel. Böylece günlük sulama rejiminizde daha hassas bir şekilde bir adım önde geçebiliyoruz. Fazla su vermeme eğiliminde olduğumuzu düşünüyorum, bu da kilin yönetimini biraz daha az tahmine dayalı ve biraz daha bilimsel hale getiriyor. Kaliteli ve canlı bir çiz yüzeyi sağlıyorum. Kesinlikle güzel bir araç ve bu konuda bize çok yardımcı oluyorlar. Ayrıca kendimi çimlerimizin çeşitli yerlerinde bulunan Toprak İzcilerimizi günde birkaç kez kontrol ederken buluyorum. Günlük sulama uygulamalarımız ve genel saha nemi yönetimi konusunda bilinçli kararlar vermede son derece yardımcı olurlar. SubAir sistemimizle sağladıkları entegrasyon da son derece faydalıdır. Şiddetli yağmur olaylarından sonra nem giderme döngülerimizi çalıştırmayı son derece kolaylaştırıyor. Sadece alanın kurumasını istediğiniz eşiği ayarlayın ve uzaklaşın. Gerisini sistem halleder, SubAir’imizin SoilScout’lar nem seviyelerinin SubAir’in otomatik olarak kendini kapatacağı uygun ayar noktasına düştüğünü onaylayana kadar gerektiği kadar çalışmasına izin verir. Son derece kullanışlı ve oyun yüzeyinin mükemmel durumda kalmasına gerçekten yardımcı oluyor.”

Mike Boekholder, Saha Operasyonları Direktörü, Phillies – Citizens Bank Park

Haileybury Okulu, Hertfordshire

“Soil Scout kablosuz izleme çözümü, zamanlamalar konusunda son derece kritik kararlar almama yardımcı oldu. Yanlış sıcaklık ve nemlerde uygulayarak gübreyi boşa harcamak, uygulama başına yaklaşık 2.000 sterline mal olacaktı ve Soil Scout sayesinde bunun olmasını engelleyebildim. Suyu daha doğru ve verimli kullanabildim ve doğru zamanda daha etkili sulayabildim. Çimenlerim ve topraklarım hakkında her konuda ekstra bilgi seviyeleri kazandım.Gerçekten her şeye bakış açımı değiştirdi. sahalarımız ve sahalarımız.”

Andy Richards, Saha Müdürü, Haileybury Okulu, Hertfordshire

M. Chinnaswamy Stadyumu
Hindistan

New England Patriots
ABD

Phillies Stadyumu
Philadelphia, ABD

Wembley
Birleşik Krallık

Tarım

Mäkelä'nın Çilek Çiftliği, Finlandiya

Mäkelän Mansikka’da, sezon boyunca taze ve tatlı çilek sunma konusundaki itibarımızı korurken, çilek üretim verimliliğini her sezon artırmaya kararlıyız. Finlandiya’nın zorlu büyüme koşulları nedeniyle, ekolojik ve sürdürülebilir yöntemleri korurken çilek yetiştirmek için sürekli olarak daha akıllı yollar geliştirmemiz gerekiyor. Soil Scout kablosuz toprak sensörleri , ihtiyaç duyulduğunda bize yer altı büyüme koşulları hakkında doğru bir fikir verir. Gerçeklere dayalı çiftçilik kararları verebilir, çilek büyümesini optimize edebilir ve daha verimli çalışabiliriz!”

Antti Tolvanen, Mäkelän Mansikka Oy CEO’su

Yara, Kotkaniemi, Finlandiya

“Yara Kotkaniemi deneme çiftliği, 2016’dan beri Yara’nın Ar-Ge organizasyonunun bir parçası, ancak kökleri birkaç on yıl öncesine dayanıyor ve hala modern çiftçi araçlarını test etmek için önemli bir deneme alanı. Sonuçta, bilgi ve yenilik, verimi ve verimi yönlendiriyor. Sürdürülebilirlik ve karlılık.

2014 yılında, onlarca yıldır devam eden ünlü ve tanınmış uzun vadeli gübre ve toprak işleme yönetimi deneylerimizde toprak koşullarını dinamik olarak izlemek ve kaydetmek için bir çözüm arıyorduk Soil Scout’un getirdiği teknoloji. O zaman piyasa mükemmel bir uyumdu. Onurlu Helsinki Üniversitesi’nden bir yan ürün olmak, genç girişimin yeterli güvenilirlik kazanmasına yardımcı oldu.

Soil Scout ile yarım on yıllık işbirliği boyunca, ürün geliştirmelerinde birçok sıçramaya tanık olduk. 2017’de ilk güneş enerjili ECHO Tekrarlayıcıların piyasaya sürülmesi, kurulumu uzak alanlara genişletmemize izin verirken, Baz İstasyonları hala en eski sürümler ve çalışmaya devam ediyorlar.

Uzun vadeli denemeler, uzun vadeli veriler gerektirir ve kalıcı olarak gömülü kablosuz toprak sensörleri tam da bunu sağlar. Günümüzde veriler, örneğin bitki besleme ile ilgili çeşitli modellemelerde kullanılmaktadır. Toprak işlemesiz, yetiştirme ve çiftçilik alan profillerinin gösterdiği dikkate değer nem ve sıcaklık farklılıklarının biriken kayıtları, doğal çevre daha zorlu hale geldikçe eğilimleri ve kalıpları tanımamız için paha biçilmez bir varlık oluşturur.

Mevcut ve gelecekteki ihtiyaçları daha iyi karşılamak için bir dizi gübre ve gübreleme yöntemi geliştirmeyi amaçlıyoruz ve Soil Scout bunu yapmamıza yardımcı oluyor.”

Juha Liespuu, Yara, Finlandiya

Haygrove Eden, Güney Afrika

“Geçtiğimiz 12 sezon boyunca Substrate’da yetişen her türlü toprak nemi probunu kullandım. Ancak her zaman bir şeyler eksik olduğu için tek bir ürünle asla tam olarak istediğinizi elde edemezsiniz. İyi bir nem probunun olması gereken 5 şey vardır ve şunları yapın: 1) nemi tutarlı bir şekilde ölçün, 2) toprak/ortam sıcaklığını yakalayın, 3) elektrik iletkenliğini doğru bir şekilde yakalayın, 4) kullanıcı dostu olun, 5) ve her yetiştiricinin ihtiyaçlarına uyum sağlama esnekliği. Soil Scout bunların hepsini yapar! orijinal olarak bir toprak nem sensörü olarak geliştirildi,substrat büyümesi için tasarlanmamıştır. Ancak yazılımın esnekliği ile okumaları uyarlayabilirler, böylece onu endüstrimizde izleme ve besin yönetimi aracı olarak da kullanabiliriz. Soil Scout’u tam bir sezon boyunca kullandık ve sonuçlardan memnunuz. İster toprak ister substrat üretimi olsun, diğer yetiştiricilere tavsiye edebiliriz. Ayrıca gelecekte ek işlevler ve iyileştirmeler için sabırsızlanıyoruz!”

Heino Malan, Sulama Uzmanı, Haygrove Eden, Güney Afrika

Du Roi Kreş, Güney Afrika

“Kullandığımız Soil Scout sistemi kesinlikle modern Tarımda gidilecek yol. Dünyanın herhangi bir yerinden gerçek zamanlı verilere giriş yapabilmeniz bile çok büyük bir avantaj. Buna ek olarak kullanım kolaylığı da var. Sürekli besleme ve fiziksel okuma gerektiren Tansiyometre kullandığımız mevcut sistemimiz ile karşılaştırıldığında, veri korelasyonu ve yorumlaması yapıldıktan sonra, Toprak İzci bilgisi bize gübrelemenin bir göstergesini de vereceği için daha da faydalı olacaktır. Soil Scout kablosuz sensörleri çok sağlam görünüyor ve uzun vadede nasıl dayandıklarını görmek ilginç olacak. Ürüne teknik destek iyi oldu ve Soil Scout ekibi yardım ve destek için can atıyordu!”

Felix Hacker, Du Roi Kreş, Güney Afrika

Doğal Kaynaklar Enstitüsü (Luke), Finlandiya

“Araştırma topluluğu, küresel iklim değişikliğinin ekosistemlerimiz üzerindeki etkisini anlamak için çok çalışıyor. Finlandiya Doğal Kaynak Enstitüsü’nde ekosistemlerin CO2 akışlarını izliyoruz ve bu bilgileri Ulusal GHG envanterimizde kullandığımız modelleri doğrulamak için kullanıyoruz. CO2 ölçümlerini yükseltmek için biyolojik toprak aktivitesini yönlendiren toprak sıcaklığı ve toprak nemi hakkında sürekli verilere sahip olmamız gerekir. SoilScout bize CO2 akışlarını hızla yükseltmemizi sağlayan kablosuz bir toprak izleme çözümü sağlar ve ayrıca bu ekipman veri kapsamımızı garanti eder tamamlandı.”

Aleksi Lehtonen, Doçent, Natural Resources Institute Finlandiya, Finlandiya‍
“Yumuşak topraklarda orman hasadı araştırma programımızın bir parçası olarak, farklı orman türlerine iki Toprak İzci sistemi kurduk. Toprak mukavemeti ölçümleri, izleme ile yan yana yapıldı. Sürekli toprak nemi verileri, fenomen hakkındaki anlayışımızı geliştirdi ve biz de manuel ölçümler arasında toprağın nasıl hareket ettiğini görünce şaşırdım. Başarılı ve eğitici araştırma, ticari iş ortaklarımızla devam eden önemli projelere imza atmamızı sağladı.”

Jori Uusitalo, Grup Müdürü, Doğal Kaynaklar Enstitüsü, Finlandiya

Aalto Üniversitesi, Finlandiya

Du Roi Kreş, Güney Afrika

Haygrove Eden, Güney Afrika

Mäkelä'nın Çilek Çiftliği, Finlandiya

Doğal Kaynaklar Enstitüsü, Finlandiya

Şeker Pancarı Araştırma Merkezi, Finlandiya

Yara, Kotkaniemi, Finlandiya