Golf Sahaları İçin Kablosuz Toprak Nem Sensörü

Bir golf sahası bakım uzmanı olarak önceliğiniz, golfçülere dayanıklı ve yüksek performanslı yeşil alanlar ve çimenler ile düzgün ve tek tip oynanabilirlik sağlamaktır. Aynı zamanda bakım maliyetlerini uzak tutmalı, sulama ve gübreleri optimize etmeli ve suyu sürdürülebilir şekilde tüketmelisiniz.
Aslında, su ve sulama, golf sahaları için önemli işletme maliyetleridir.
Dünyanın 40.000 golf sahası günde 9,5 milyar litre  (4,5 milyar galon) su kullanıyor.

Ancak maliyetleri düşürürken ve sürdürülebilirlik gereksinimlerini karşılarken çim kalitesini nasıl en üst düzeye çıkarabilirsiniz?

Golf Sahası Bakı​m Zorlukları

Doğru toprak verileriniz yoksa, çimi mükemmel bir şekilde muhafaza etmek neredeyse imkansızdır. Büyümenin gerçekleştiği kök bölgesindeki toprak koşulları hakkında doğru bilgi nasıl alınır? Toprak, çeşitli çimenliklerde ve yeşilliklerde ne kadar süre su tutar? Ve tüm kurs boyunca bu verileri verimli bir şekilde nasıl toplayabiliriz?
Elde tutulan bir aletle toprak nemi verilerinin toplanması tutarlı sonuçlar sağlamaz ve tüm çimenli yolları ve yeşillikleri manuel olarak kaplamak uzun zaman alır. Evapotranspiration (ET) (Toplam Buharlaşma) modelleri ise çok geniş bilgi sağlar. Sonuç olarak, çimenli yolların ve yeşilliklerin farklı kısımları arasındaki toprak nemi farklılıklarını göremezsiniz.
Genel olarak, yer üstü gözlem yöntemleri, kök bölgesindeki toprak nem seviyeleri ile zayıf bir şekilde ilişkilidir. Sulama ve diğer çim bakım uygulamalarını doğru bir şekilde ayarlamak ve planlamak zordur. Sonuç olarak, çim kalitesini verimli bir şekilde iyileştiremezsiniz. Bunun yerine su israf edilir ve tekrarlayan bakım faaliyetleri maliyetlerinizi artırır.

Oyun Değiştirici – Toprak Sensörleri!

Çim bakımınızı optimize etmek için yeraltı toprağı verilerinden yararlanın! Toprak nemi, tuzluluk ve çimin altındaki sıcaklığı sürekli olarak izlemek için kablosuz toprak sensörlerini toprağa, kök bölgesine, çimenli yollara ve yeşilliklere yerleştirebilirsiniz.

Sensörler bu verileri Soil Scout sunucusuna iletir. Bir web panosu, herhangi bir çimenlikte veya yeşil alanda mevcut toprak nemi durumunu kontrol etmenizi ve böylece sulama ve diğer bakım faaliyetleriyle ilgili bilinçli kararlar vermenizi sağlar.

Ayrıca uzun vadeli eğilimleri takip edebilir, farklı alanları karşılaştırabilir ve tüm çim bakım faaliyetlerinizi doğru verilere dayanarak proaktif olarak optimize edebilirsiniz. 

Golf Sahalarında Toprak Takibinin Faydaları‍

Yeraltı toprak izleme, çim büyümesinin gerçekleştiği kök bölgesindeki toprak koşulları hakkında doğru ve eyleme geçirilebilir bilgiler sağlar. Gerçek zamanlı olarak mevcut olan bu verilerle, ister sulama kontrolü, ister planlama girdileri vb. olsun, yüksek hassasiyetli, zamanında çim bakım uygulamaları gerçekleştirebilirsiniz.Veriye dayalı golf sahası bakımı, işletme maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlar, su tüketimini azaltır, çim kalitesini iyileştirir ve optimum oyun koşullarını korur!.

Bu örnekte, İzci konumları, tarihi verim haritalarına dayanıyordu. Kuraklık, Temmuz ayından itibaren yoksul bölgede büyümeyi sınırlandırırken, iyi verim noktası sezon boyunca su mevcudiyetini sürdürebildi.

Neden Soil Scout'u Seçmelisiniz?

Soil Scout kablosuz toprak izleme sensörleri, çimenli yollarda ve yeşilliklerde kurulumu en kolay ve en hızlı olanlardır.
Sadece bir bardak kesici ile bir delik açın. Tamamen gömülü sensörler golfçüleri veya bakım çalışmalarını rahatsız etmez. Çimlerin altında 20 yıla kadar bakım gerektirmezler.  Bu sadece en uygun maliyetli çözümdür.
Soil Scout sensörlerini, hücresel sinyal olup olmadığına bakılmaksızın, rotanızı izlemek istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Kulüp mülkünüzde kablosuz kapsama alanını en üst düzeye çıkarmak için güneş enerjisiyle çalışan kablosuz tekrarlayıcıları serbestçe konumlandırabilirsiniz.
Sensörler sürekli olarak toprak nemi, tuzluluk ve sıcaklığı ölçer ve verileri gerçek zamanlı olarak buluta yükler. Böylece, gerektiğinde gösterge panelinden mevcut toprak koşullarını kontrol edebilirsiniz. Soil Scout ile sadece bir deliği izlemeye başlayabilir ve daha sonra daha fazla sensör ekleyerek genişletebilirsiniz. Her bir sensör için SIM kartlar veya veri abonelikleri ile uğraşmanıza gerek yok.